Misyjne kolędowanie

W naszym Sanktuarium odbyło się VI Diecezjalne Spotkanie Grup Kolędników Misyjnych.

Wzięło w nim udział ponad dwadzieścia grup dziecięco-młodzieżowych z całej diecezji sandomierskiej, które w swoich parafiach i szkołach przygotowały jasełkowe programy artystyczne nawiązujące do dzieł misyjnych. Razem z młodymi przybyli kapłani, katecheci i rodzice. – Celem kolędowania misyjnego jest animowanie naszego zaangażowania na rzecz misji oraz kultywowanie tradycyjnych, ludowych jasełek. Tegoroczne kolędowanie w parafiach było połączone ze wsparciem na rzecz dzieci w Tajlandii – poinformował ks. Daniel Koryciński, dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych.

Spotkanie rozpoczęło się występem jasełkowym, w którym dzieci przedstawiły sceny biblijne o Bożym Narodzeniu z elementami współczesnymi, gdzie najmłodsi przynosili do nowonarodzonego Jezusa serca dobrych uczynków. Jasełka zaprezentowała grupa z parafii Baranów Sandomierski, zaś śpiew poprowadziła schola z parafii Kopcie.

Po występie jasełkowym młodych kolędników połączyła wspólna modlitwa na Mszy św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz a podczas której szczególnie pamiętano o naszych diecezjalnych misjonarzy oraz polecano dzieci działające w dziełach misyjnych.

Po Mszy św. odbył wspólny koncert kolęd w wykonaniu orkiestry z Kopci i zespołu z parafii Majdan Łętowski.
Wspólne spotkanie zakończyła wspólna zabawa podczas której dzielono się doświadczeniami z prowadzonej akcji ewangelizacyjnej w poszczególnych parafiach.

97e01ec200ffa55bfa3bc0ba309a83fa_xl

źródło: http://diecezjasandomierska.pl/